MASAŻ KRZESEŁKOWY

Nie zawsze mamy możliwość i czas na właściwy wypoczynek po pracy, dlatego warto szukać innych sposobów na regenerację sił. Jednym z nich może być masaż wykonywany w miejscu pracy. Jest to masaż na specjalnie zaprojektowanym do tego celu krześle, powstałym z połączenia popularnego klękosiadu z podparciem pod klatkę piersiową i ramiona. Ciężar ciała rozkłada się na nim równomiernie, umożliwiając rozluźnienie napiętych mięśni i dając terapeucie łatwy dostęp do tych najbardziej cierpiących na skutek monotonnej pracy za biurkiem lub przed komputerem – mięśni karku, pleców i ramion. Często spotykanym synonimem nazwy masaż krzesełkowy jest masaż korporacyjny.

Masaż krzesełkowy to krótki (15-30 minutowy) masaż częściowy okolic karku, pleców, ramion i głowy wykonywany na krześle w pozycji wymuszającej rozluźnienie mięśni. Jest to masaż suchy, wykonywany przez bluzkę, koszulę, bez konieczności rozbierania się. Masaż krzesełkowy dzieli się na dwa główne rodzaje: relaksujący i energetyzujący, w wielu przypadkach łączony w zależności od potrzeby. Najczęściej stosuje się wstępny relaks a następnie pobudzające techniki na karku plecach i ramionach.

Korzyści:

  • masaż w miejscu pracy
  • szybka regeneracja sił
  • redukcja stresu
  • zwiększenie efektywności pracy
  • ograniczenie i profilaktyka przewlekłego zmęczenia
  • brak konieczności rozbierania się i używania oliwki do masażu
  • skuteczne narzędzie motywacyjne dla pracodawców

Proponujemy Państwu skorzystanie z tego typu formy relaksu przy użyciu najwyższej klasy sprzętu i wykwalifikowanych masażystów. Masaż nie musi być wykonywany tylko w biurze – jeśli zajdzie taka potrzeba pojawimy się również na organizowanych przez Państwa eventach, konferencjach lub spotkaniach firmowych/integracyjnych.