Edyta Czerwińska

Trener, Coach i Audytor specjalista z zakresu zarządzania i sprzedaży. Posiada m.in. certyfikacje Extended Disc. Na swoim koncie ma realizację ponad 1400 dni szkoleniowych. Od wielu lat pracuje jako ekspert i doradca dla średniej i wyższej kadry kierowniczej. Kompetencje merytoryczne i dydaktyczne doskonaliła będąc wykładowcą w Wyższej Szkole Handlowej.

W doskonaleniu kompetencji handlowców koncentruje się głównie na rozwijaniu umiejętności związanych ze sprzedażą doradczą. Ponadto zajmuje się wpływaniem na personel, dzięki czemu możliwe jest pobudzenie sprzedaży, wzrost jakości obsługi, usprawnienie komunikacji interpersonalnej, skończywszy na radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Każdy z projektów sprzedażowych realizuje kompleksowo, biorąc przy tym odpowiedzialność za diagnozę sytuacji, proponowane działania rozwojowe oraz wdrożenie nabywanych umiejętności w rzeczywistej pracy. Wykorzystuje do tego celu sprawdzone, autorskie narzędzia i modele.

Z kolei w procesie wspierania menedżerów skupia się na ich doskonaleniu w zakresie przywództwa, motywowania, delegowania i oceniania pracowników oraz rozwoju umiejętności osobistych. Zrealizowała projekty doradczo-wdrożeniowe polegające na stworzeniu i zaimplementowaniu systemu ocen i motywacji w wielu firmach. Samodzielnie przygotowuje i realizuje projekty Development Center. Zajmuje się również przygotowywaniem indywidualnych scenariuszy coachingowych dla kadry zarządzającej.

W związku z bogatym doświadczeniem zawodowym często prowadzi szkolenia z obszaru negocjacji, również negocjacji kupieckich, negocjacji z sieciami, czyniąc z tych szkoleń praktyczny, biznesowy warsztat.

Z wykształcenia jest ekonomistą oraz prawnikiem, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szkolenia prowadzi w oparciu o interaktywny warsztat na bazie procesu grupowego. W swojej karierze pełniła m.in. funkcję Dyrektora Regionu.

Realizowała projekty rozwojowe m.in. dla takich firm jak: ATLAS, SFERIA, TESCO, INVEST-BANK, BROWAR NAMYSŁÓW, POLFACTOR, POLSKIE KSIĄŻKI TELEFONICZNE, SOLVAY, BZ WBK, ORIFLAME, PRAKTIKER, TRW, APATOR, KREDYT BANK, JMD, HENKEL, JURAJSKA, REAL, MAKRO, SEPHORA, JOHNSON&JOHNSON, CARGILL, KNAUF, SELENA, KOMPANIA PIWOWARSKA, GRUPA ŻYWIEC, SCHINDLER, DOUGLAS, JANTOŃ, ARCHIDOC, TCM, TOYOTA, GE, GENERAL MOTORS, COCA- COLA, PAŻP, KREDYT BANK, PKO BP, PEKAO.

Posiada również doświadczenia z realizacji dofinansowanych projektów szkoleniowych dla firm z sektora MSP, w ramach których projektowała i przeprowadzała szkolenia dla ponad 3300 osób – głównie menadżerów i pracowników działów sprzedaży. Z jej doświadczenia regularnie korzystają przedstawiciele sektora administracji publicznej – szkoliła m.in. ARiMR, MRR, ZUS oraz liczne urzędy marszałkowskie i wojewódzkie urzędy pracy.